Depois da queda de Ayutthaya, o acordo português foi desertado.
O Fine Arts Department conduziu uma escavação na posição de uma igreja lá em 1984. Uma fundação de igreja e um cemitério com mais de 200 esqueletos foram considerados.Depois da queda de Ayutthaya, o acordo português foi desertado.
O Fine Arts Department conduziu uma escavação na posição de uma igreja lá em 1984. Uma fundação de igreja e um cemitério com mais de 200 esqueletos foram considerados.
nie wiem o co cho? ale nieboszczyka nieprzykrytego to szkoda...
ReplyDeleteOdkopali w starej stolicy Tajlandii ponad 200 szkieletow. Byli to kupcy i zolnierze portugalscy , ktorzy mieszkali tam w XVI i XVII wieku.
ReplyDeletePoniewaz Buddysci pala swoich zmarlych, szkielety w Tajlandii naleza do rzadkosci.
A! to teraz musza sobie poogladac...
ReplyDeleteWyglądają strasznie...
ReplyDeleteuwielbiam cmentarze od malego.
ReplyDeleteCyknelem tam 5o zdjec. Poza tym Portugalscy odkrywcy to moj "konik" ;-)
ooo a moja Młodsza chciała buchnąć w Biskupinie czaszkę...miała wtedy ze cztery lata i jak zobaczyła odkryty grób(za szkłem)to się mnie cichutko zapytała:mamo,a czy tę czaszkę można kupić?:)
ReplyDeleteCiekawie to wygląda - zwłaszcza różnice w długościach "grobów".
ReplyDeleteA proposito czaszek - był ktoś w kaplicy czaszek w Czermnej? Tam to dopiero tego masa...
@Athena
ReplyDeleteBylem w kaplicy czaszek blisko Kudowy Zdroj.
Faktycznie, jest tam niezly sklad piszczeli i czaszek.
Musze wybrac sie kiedys do Wloch i pozwiedzac na Sycylii, we Florencji i w Rzymie miejscowe katakumby;-))
@Huevoscocodrilo: W sumie miałam okazję widzieć "tylko" to co na ścianach i wyposażeniu samej kaplicy (naziemnej części znaczy). Byłam wówczas małym dzieckiem więc na otwarcie piwnicy mnie wyproszono :). Ale z późniejszych relacji starszyzny słyszałam, że to, co na ścianach to nic w porównaniu z tym, co w piwnicy :).
ReplyDelete@Athena
ReplyDeleteJa tez nie bylem w piwnicy.
Pamietam, ze jak w latach 70-tych odgruzowali i odbudowali katedre w Szczecinie, to wszsytkie znalezione szczatki ludzkie zlozyli w oszklonej niszy koscielnej.
Ahh, pasjonujacy temat, tak samo jak egipskie i peruwianskie mumie oraz mumie rudzielcow z chinskiej pustyni Taklamakan.
Ojjj bardzo pasjonujący.
ReplyDeleteO rudzielcach nie słyszałam, ale na samo hasło "rudzielec" jakoś natychmiast się ożywiam... jakkolwiek to brzmi w kontekście grobowców ;)