Saturday, October 9, 2010

Sprzedawczynie srebra na Jeziorze Inle. Birma

Atakują z każdej strony burty. Redukują swoje ceny w mgnieniu oka. Kiedy wyczują, że się wahasz, przyczepią się do twojej łodzi motorowej i płynąc razem z tobą dobiją w końcu targu. Sprzedawczynie srebra na Jeziorze Inle są doskonałymi psychologami.Turyści przybywają nad Jezioro Inle w prowincji Szan, aby odbyć podróż w łodzi motorowej. Dzień na jezierze jest pełen atrakcji. Odwiedza się świątynie, klasztory, wioski na palach i dryfujące ogrody.

Wycieczkę urozmaicają wizyty w małych manufakturach produkujących biżuterie, odzież, lokalne papierosy, wyroby z laki i cieśli produkujących łodzie z drena tekowego.

Małe rodzinne fabryczki mieszczą się w domach na palach i można dostać się do nich tylko na łodziach. Dla turystów czekają tam sklepiki, w których ceny bywają wyższe niż na targowiskach w Rangun i Mandalay.W pobliżu takich sklepów czają się na turystów kobiety w łodziach.


Mają kolekcje duperel z drewna i biżuterię w stylu plemiennym ze srebra oraz wyroby z jadeitu. Jeżeli zdecydujesz się z nimi potargować, kupisz pamiątkę z jeziora Inle za ułamek ceny jaką trzeba zaplacić w sklepikach usytuowanych w domach na palach.Kobiety z Inle są uśmiechnięte i wytrwałe w swoim zabiegach o klienta. Prawdziwe profesjonalistki.


Jezioro Inle.

No comments:

Post a Comment