Monday, May 29, 2017

Wizyta w Mae On. Północna Tajlandia

Mae On jest to fantastycznie zielony rejon leżący 50 km na wschód od Chiang Mai.
Jest tam park narodowy Mae Ta Krai ( gdzie chroni się drzewostan ) i zaczyna się łańcuch górski Khun Tan słynnący z możliwości wspinaczki skałkowej. Najwyższy szczyt Doi Mae Tho wynosi ponad 2,000 metrów.Wyjechałem z Artem i Lek popołudniem z Chiang Mai.


Z Artem znam się prawie dwie dekady. Art zwany " lucky boy" słynie z wielkiego szczęścia w grach losowych ( szczególnie w tajskiej loterii ). Jest specjalistą - numerologiem. Na Nocnym Bazarze w Chiang Mai, gdzie ma swoje stoiska ma rzesze swoich fanów, którzy czekają co dwa tygodnie ( tajska loteria odbywa się dwa razy w miesiącu ) na jego wskazówki i podpowiedzi dotyczące liczb.

Jego ulubionym zwierzęciem jest ryba. Wizerunki ryb ma wszędzie w domu, ma również w samochodzie.


Po drodze na ranczo Arta i Lek, zaczymaliśmy się na wiejskim targu.Tajskie lody śmietankowe z orzeszkami ziemnymi i dodatkiem kleistego ryżu mogą zaspokoić głód na kilka godzin. Jest to dobra przekąska, aby doczekać się wieczornej kolacji.Zajechaliśmy na rancho nad rzeczką Mae Lai.


Dom tekowy w stylu Lanna składa się z wielkiego tarasu, dwóch sypialni z łazienkami i kuchni.Tajskie piwo jako aperitif.Moi gospodarze zaserwowali wieczorem surowe krewetki z lokalnymi warzywami i kurczak w ziołach.


No comments:

Post a Comment