Thursday, June 2, 2011

Czas na ogórek azjatycki.

Komisja Europejska zasłynęła swego czasu z mierzenia bananów i ogórków. Dziś ma w końcu poważne zadanie - zwalczanie epidemii wywołanej bakteriami EHEC.
Niemcy zanim zakończyli badania wskazali kozła ofiarnego niebezpiecznej epidemi, którym okazał sie hiszpański ogórek. Ale ogórek z Andaluzji okazał się "czysty".Czysty i smaczny tajski ogórek.


Dziś Madryt domaga się odszkodowania za straty hiszpańskich rolników. Coraz biedniejszy, tonący w długach europejski podatnik będzię sponsorował kosztowne odszkodowanie.
Nadgorliwi Niemcy z Instytutu Roberta Kocha w Hamburgu nadal nie wiedzą skąd pochodzą złościwe szczepy bakterii miłujące szłatki i ogórki.
Rosja zakazała już importu warzyw z Eurokołchozu i stratni nie będą tylko hiszpańscy rolnicy, ale wszyscy producenci warzyw.
Sprzedawca owoców na ulicy Dżakarty. Nigdy nie słyszał o żadnym sanepidzie.
Całe szczęście, że w Azji Płd-Wsch nie ma żadnego organu typu "Komisja Europejska" lub sanepid. Żyje się dzięki temu tanio i wygodnie. Azjatyccy producenci ogórków nie mają na głowie żadnych kontroli. Sprzedawcy owoców i warzyw na ulicach i targowiskach dostarczają swieże i tanie produkty bez namolnych kontroli jakiś instytucji.

*****

W przyszłym roku ogórki będą z pewnością drogie w Eurokołchozie. A wystarczyło spokojnie zbadać problem bez wywoływania sensacji.
Niemcy w końcu powinni nauczyć się myć ręce przed jedzeniem oraz myć ogórki przed konsumpcją.4 comments:

 1. podoba mi sie: myc ogorki przed konsumpcja :D no i qurde EHEC mam doslownie w d...e :P jak kazdy ssak

  ReplyDelete
 2. @szombi

  Pamiętam jak podczas jednego upalnego lata w Niemczech wykluwały się larwy w niemieckiej czekoladzie.  Jakby Tajowie byli tacy dyletanci, to robaki i bakterie by ich zeżarły w tym tropikalnym klimacie, a samochody utoneły w koleinach na drogach ( drogi z dziurami - to polska specjalność )

  a wystarczy trochę wody...hahaha...

  ReplyDelete
 3. Jedzmy mizerie z ogorkow! Polecam te z ulicy Ogorkowej, ktora jeszcze zamieszkuje! :-)

  Tribu, fajnie, ze zagladasz czasem do Europy ;-)

  pzdr, jur

  ReplyDelete
 4. @Jurcio

  Nie chce byc za bardzo zlosliwy, ale Europa przysporzy w najblizszym czasie duzo kabaretu i materialow na skacze.

  Te kolejne pokolenia Europejczykow, to nie tylko maja malo plemnikow na 1 mm3 spermy, ale rowniez zwieksza sie populacjach ludzi z defektami neurologicznymi.

  ReplyDelete