Sunday, February 13, 2011

Gdzie kupić diamenty i inne kamienie szlachetne w Bangkoku.

Wiele osób pyta się, gdzie kupić kamienie. I zaraz dodaje drugie pytanie : „ Te kamienie w Bangkoku to prawdziwe ? ”


Wszystkie diamenty i inne kamienie kupowane w sklepach na ulicy Silom są prawdziwe. Warto zajrzeć do kilku sklepów i sprawdzić cenę i jakość. Jeśli ktoś się nie zna na kamieniach, może zawsze poprosić o certyfikat kupując droższe kamienie.

Kamienie szlachetne są tańsze w Tajlandii, gdyż działają tu od lat wielcy hurtownicy. Ładunki kamienii z Brazylii, Afryki i Birmy przychodzą do Tajlandii każdego dnia. Choć w ostatnich latach Chińczycy zdominowali szlif kamienia w całej Azji i wyprzedzili Hindusów w wolumie, nadal droższe rubiny, szmaragdy, topazy i szafiry są obrabiane w Tajlandii. Szlif 1 karata oscyluje wokół 15 baht.

Tańsze kamienie: ametysty, topazy, cytryny oraz biżuterie z szafirów i rubinów pochodzącą z Indii kupicie w sklepach przy Charoen Krung. Jest to długa ulica prowadząca do China Town. Sklepy z kamieniami i bizuterią znajdują się przy Silom. Warto tu cierpliwie negocjować ceny. Właściciele to Muzułmanie pochodzący z Indii, Pakistanu i Afganistanu mieszkający od lat w Bangkoku.


2 comments:

  1. Nie zgodzę się, że wszystkie kamienie szlachetne w Tajlandii są prawdziwe. Prawie 90% kamieni oferowanych na SILOM to kamienie poprawiane. Tylko wiedza z zakresu gemmologi i ogromne doświadczenie umożliwia wykrycie procederu poprawiania kamieni np. (dyfuzja chemiczna zmieniająca kamień, wygrzewanie w berylu czy lidzie itp). Jako firma Hardleo.com - Kamienie Szlachetne, od lat współpracujemy z tajskimi szlifierzami i hurtownikami. Zdarzało nam się już reklamować kamienie szlachetne pozyskiwane dla firm jubilerskich. Teraz wszystkie kamienie certyfikujemy przed sprzedażą w Polsce.

    ReplyDelete