Saturday, July 9, 2011

Owoc salak na wyspie Bali.

Byłem dziś na zakupach w Gianyar. Odwiedziłem lokalne "delikatesy" i sklep papierniczy. Ser żółty dwa razy tańszy niż w Tajlandii !! Matko Bosko !! I pełno pieczywa !!


Organizuję się na lepszym poziomie na Boskiej Wyspie. To już kolejne zakupy "organizacyjne" w tym tygodniu na Bali. Po elektronikę pojechałem wczoraj do Denpasar. Teraz testuje swoje nowe modemy mobilne indonezyjskiego Telkomselu. Wreszcie bedę podłączony do netu jak człowiek.

Wracam do salaka. Salak ma wielkość dużej śliwki. Cieńką i twardą skóra jak u prawdziwego węża. Boski smak - kwaskowych, soczystych orzechów !!!Jutro Wam napiszę, czy nie rozbolał mnie brzuch !! Jem, jem, jem...

Zajrzałem do polskiej wiki i dowiedziałem się, że mój ulubiony owoc ma bardzo romantyczną polską nazwę : Oszpilna jadalna !

Toć to brzmi jak jakaś choroba zakaźna !!! Szkoda, że Polacy nie mieli koloni, ani nie byli podróżnikami. Ubawił mnie wpis o zastosowaniu :)

Cytat z polskiej wiki : "Owoce są spożywane przez miejscową ludność." Czyli co ? Jestem tubylcem !!!

5 comments:

 1. A mi jakoś salak nie podszedł, próbowałam ze dwa razy i miałam wrażenie, że jem coś lekko już podpsutego. Chyba, że rzeczywiście na podpsute trafiłam ;)

  ReplyDelete
 2. Mamy chyba w zwyczaju nazywac owoce jak choroby. Czy flaszowiec łuskowaty to zlosliwa odmiana raka? Alez skad - to moje ostatnimi czasy uluibione Custard Apple.

  ReplyDelete
 3. @Ewa

  Przy pierwszej probie tez mi nie smakowaly, ale zdecydowanie przekonalem sie do tych owocow ;)

  @Maciej

  brzmi ochydnie po polsku, jak jakas choroba skorna !

  ReplyDelete
 4. Wygląda na to że jesteś już tubylcem. A ceny jak wyglądaja ? Jest taniej niż u nas?

  ReplyDelete
 5. @Kasia

  Juz nie pamietam za bardzo cen w Polsce, hahaha...
  Na pewno jest taniej, szczegolnie jedzenie w restauracjach i roznego rodzaju uslugi i serwis.

  ReplyDelete