Thursday, November 8, 2012

Penang Hill. Malezja

Dwudniowy przystanek na wyspie Penang spędzałem głównie na stołowaniu się w hinduskich jadłodalniach.


W ramach aktywności ruchowej "zainwestowałem" 30 ringitów i wjechałem szwajcarską kolejką na Penang Hil ( 735 metrów n.p.m. ).Z Penang Hill jest wspaniały widok na obie strony strony wyspy.Bogobojni mieszkańcy wyspy nawet na szczycie góry pobudowali świątynie. Pofatygowałem się tylko do hinduskiego przybytku. Chyba te biryani w żołądku przyciągało mnie do Krishny i Durgi. Thirumurugan temple była barwna. Już miałem się zapytać, czy przy malowaniu używali Nippon Paint, czy innej farby. W pobliżu byli tylko muslimy i mogli być niewiarygodni, więc nie byłem tak dociekliwy.Pogoda zrobiła się kiepskawa i George Town oraz 13 - kilometrowy most łączący Penang ze stałym lądem były słabo widoczne. Było cicho. Nikt nie skakał na lotni i żaden samolot nie podchodził do lądowania, choć nie było żadnych brzóz na zboczach.

Angole zainwestowali w szwajcarską kolejkę na początku XX wieku. Kolejka na Penang Hill kosztowała ich półtora bańki papierów zwanych dolarami Straits Settlements, które sobie drukowali w Singapurze.
Dwu - kilometrowy odcinek budowali 17 lat.

W tamtych czasach na wzgórzu mieszkała sama elyta z Eton. Oprócz dobrych widoków, nie musieli się pocić na górze. Temperatura nigdy nie przekraczała 27 stopni C, a częste deszcze przypominały ojczyznę.


Do dzisiaj wiele posiadłości jest w oryginalnym, dobrym stanie z obowiązkowymi żywopłotami.

Penang Hill przypomina trochę muzeum na świeżym powietrzu.
Nachodziłem się na wzgórzu i pod wieczór zjechałem na kolację.6 comments:

 1. Zastanawiam się dla kogo zostawiono puste miejsce na tym "dolarku" ???
  No i tak jeść całymi dniami ?????
  A swoją drogą przez oststnie trzy tygodnie pobytu w Tajlandii jadłem nieprzytomnie i nic mi na wadze nie przybyło. Jakoś mi to żarcie bardzo pasuje. Żadnych wzdęć, bólu ani sensacji. W samolocie wbiłem zęby w ten syf i od razu żołądeczek zawył :(((

  ReplyDelete
  Replies
  1. @PHC

   Musimy roztawić leżaki na fajnej wyspie w mojej okolicy i przeprowadzić warsztaty leterackie:

   cyt "W samolocie wbiłem zęby w ten syf... Juz mi się zachciało do sracza, ale zrezygnowałem bo po drodze zawsze to samo... "

   Mam ubaw. Proszę o więcej tekstu.

   P.S.

   jutro lecę kupić wino, wieczorem robię degustacje z moim amerykańskim sąsiadem ( wiek 60+ ), który przetłumaczy mi nowomowę Obamy i opowie o życiu seksualnym ekspatów w Taj :)

   Delete
  2. puste miejsca były zawsze na znaki wodne

   Delete
  3. O nie nie, drogi Leo. Korona za unikalne i świetne gadki należy sie Tobie. Klika razy rozłączyły mi się wtyczki od komputera, kiedy wpadałem pod stół przy czytaniu tego bloga. To my prosimy o więcej hehe !
   Zachodzę w głowę gdzie w Twojej okolicy jest jakakolwiek wyspa, a co dopiero fajna ? Chyba że za okolicę uznamy promień 500 km (?) Na takie warsztaty piszę się na każdej wyspie :) Nie rozumiem histerii związanej z wyborami w Stanach. Nie lubie Obamy, chcę historii o zyciu seksualnym ekspatów - może być duzy skrót.
   A po winko za "Zelazny Most" mijając mój ulubiony kibel, gdzie się wchodzi boso bez uszczerbku dla skóry nóg :)))

   Delete
  4. Powiedzmy w promieniu 1000 km. Najfajniejsze wyspy są w Indonezji, ale tam jeszcze dalej. 2 - 3 przesiadki samolotowe.
   Dasz radę ?

   Wino było z Tesco i pochodziło z Australii.

   Delete
  5. Dam radę !!! Ostatevznie jestem P Hardcor hehe

   Delete