Tuesday, January 17, 2012

Dziennik motocyklowy. Impreza u Sasaków.

Spędzając miło czas na plażach wokół Kuty Lombok poznaliśmy kilku sympatycznych Indonezyjczyków. Plażowe kontakty owocowały często zaproszeniami.Jeden telefon i już byliśmy umówieni w pobliskiej wiosce na wieczorne party.O zmroku podjechaliśmy do wioski gdzie trwały przygotowania do wesela. Kilku facetów było już po paru szklaneczkach araku. Humory im dopisywały. Kolega z pierwszego planu zwany „Papuasem” miał popilnować nasze motory, lecz wymigał się szybko z tej funkcji.

Motory stanęły bezpiecznie na głównym parkingu, a my wylądowaliśmy w ciemnej chacie tuż przy drodze. Nie znaliśmy nawet właściciela domu, ale nasi koledzy z plaży zaserwowali nam szybką kolację : wołowinę w pikantnym sosie z ryżem.Po jedzenie zaserwowano kulturalnie herbatkę z cukrem. Sasakowie są muzułmanami i nie wszyscy łoją arak.


Opowiadano nam wiele zabawnych historii zdradzających beztroską mentalność mieszkańców wyspy Lombok. Naśmieszniejsze były opowieści o nielegalnej pracy w Malezji i powrotach bez pieniędzy z 5 – letnich saksów.


Po drugiej stronie ulicy zakończono ustawianie sceny i pierwsza piosenkarka stanęła przed mikrofonem.


Goście z opaskami na głowie uderzyli w bębny. Zaczął się nocny koncert.

No comments:

Post a Comment