Friday, August 26, 2011

Srebrna biżuteria na Bali.

Na Bali ciężkie czasy. Srebro podwoiło swoją wartość. Zachodni klienci zbiednieli. Trend ten trwa od kilku lat. Dziś produkcja srebrnej biżuterii tylko w limitowanych ilościach. Biżuteria ze złota - chwilowo brak zamówień.

Kadek, który odziedził biznes złotniczy po ojcu studiuje nowe wzory i wprowadza inowacje.
Przywiozłem na Bali kilka książek z biżuteria etniczną. Mój Balijski kolega odkrył fantastyczne wzory biżuterii Tauregów z Mali i Nigru. Pracujemy nad nowym wzornictwem. Kadek ma na utrzymaniu pięciu fachowców wytwarzajacych ręcznie balijską bizuterię. Jego ojciec miał 15 złotników.

Marketing to istotna sprawa. Kadek robi sesję zdjęciową dla mnie i dwóch innych kolegów osiadłych na Bali. Wystawił stoły przed budynek. Jest tu lepsze światło do zdjęć. Chłopacy w tym tygodniu oprawiają w srebro topazy i cytryny.
Najstarszy złotnik jest oddelegowany do finezyjnej pracy w technice granulowej. Kadek nie wystawia jego warsztatu na podwórze. Najmłodszy lubi robotę z ogniem.

W przyszłym tygodniu topimy nowe srebrne sztaby i zamieniamy je w kolczyki i pierścionki.
5 comments:

 1. Zajmujesz się tam produkcja biżuterii?

  ReplyDelete
 2. Z jakim efektem? Zdobnictwo azjatyckie jest bardzo ciekawe.Może to być ciekawa przygoda.Srebro u nas jest bardzo tanie-złom. W Wyrobie jest drogie. Złoto...to szaleństwo.
  Pokażesz co zrobiłeś?

  ReplyDelete
 3. @Kasia

  Przygotuje katalog online i podesle :))

  ReplyDelete
 4. Bardzo ładne przedmioty. Jak dla mnie wyroby ze srebra zawsze były ładniejsze niż złoto.

  ReplyDelete